...:: TÜRK DİLİ ::... Türk Dili ve Kompozisyon Sunuları, Dil Bilgisi, Kompozisyon, Videolar, Kaynaklar, E- Kütüphane, Yararlı Bağlantılar...:: Dr.Ahmet Kayasandık'ın Kişisel Sitesi::........................................................... - UNREGISTERED VERSION

İçeriğe git

Ana Menü

CV

KOMPOZİSYON

ÖZ GEÇMİŞ İÇİN İLGİNÇ BİR YÖNTEM

GELMİŞ GEÇMİŞ EN BAŞARILI ÖZ GEÇMİŞ

Fransa’da yaşayan Philippe Dubost aradığı işi bir türlü bulamayınca çareyi sıra dışı hazırladığı öz geçmişte buldu.
Fransa’nın başkenti Paris'te yaşayan Philippe Dubost aradığı gibi bir iş bulamayınca yaratıcılığını kullanarak işverenlerin dikkatini çekmeye karar verdi. Alışveriş sitesi Amazon’un formatında bir CV düzenleyen Dubost kendisini de sitede satılan bir ürün gibi tanıttı. Dubost, öz geçmişine “alıcılar” için bir de not ekledi: “Stoklarımızda sadece bir adet kalmıştır.”
KENDİNİ ÜRÜN GİBİ GÖSTERDİ
Dubost, popüler bir alışveriş sitesi formatında hazırladığı özgeçmişte kendisini herhangi bir ürün gibi gösterdi. Hazırlanan öz geçmişte Dubost'u tıpkı bir ürün gibi sepete ekleyip, fotoğraflarını görüntüleyebiliyor, referansları ve yaptığı işleri de tek tek inceleyebiliyoruz.
"STOKLARDA BİR TANE KALDI"
Sıra dışı CV’sini iki günde hazırladığını belirten Dubost “Ürün bilgisi” ve “Ürün detayları” kısımlarına da kendi bilgilerini ekledi.
Sayfaya, "Stoklarda bir tane kaldı" notunu ekleyen Dubost, uçak biletiyle alındığında dünyanın her tarafına gönderilebileceği ibaresini koydu. Öz geçmişiyle sosyal medyada da adından söz ettiren genç adam, kısa sürede yüzlerce teklif aldı. Haftanın ise en çok konuşulan adamı oldu.

demokratgebze.com.tr 29 Ocak 2013 Salı 15.18


İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön